Podczas magazynowania czy transportu do ochrony przedmiotów wrażliwych na rdzę stosuje się czasowe zabezpieczenia antykorozyjne. W tym celu używa się środki konserwujące, które wymagają usunięcia przed użyciem danego przedmiotu lub specjalne opakowania antykorozyjne VCI.

 

Zabezpieczenia antykorozyjne czasowe – ich działanie i kiedy je stosować

 

Zabezpieczenia antykorozyjne czasowe to środki ochrony metali przed korozją, które mają ograniczony czas działania. Zalicza się do nich w ogóle niewymagające usuwania lub proste do usunięcia substancje konserwujące oraz opakowania antykorozyjne.

Czasową ochronę przedmiotów, które są wrażliwe na korozję, stosuje się głównie podczas magazynowania oraz transportu elementów metalowych. Atutem tej metody ochrony antykorozyjnej jest możliwość usunięcia zastosowanych środków antykorozyjnych oraz ich ponownego nałożenia. W przypadku bardzo wrażliwych przedmiotów czasowe środki ochrony stosuje się również w trakcie montażu lub obróbki.

Tradycyjna metoda czasowej ochrony metali to smary antykorozyjne. Są to tymczasowe i krótkotrwałe pokrycia, które zawierają substancje czynne, które oddzielają powierzchnię metalowego przedmiotu od cząsteczek wody i niekorzystnych warunków. Nakłada się je na metalowe elementy i tworzą tym samym powłoki ochronne o różnej skuteczności i różnym czasie działania.

Alternatywą dla tego rozwiązania są opakowania antykorozyjne VCI. Z papieru, foli czy emitera wydostają się cząsteczki VCI, które pokrywają zabezpieczany przedmiot, jednocześnie odpychając cząsteczki wody, która powoduje szybszą degradację metali.

Należy również wspomnieć o specjalnej grupie czasowych środków ochronnych, którymi są oleje ochronne VCI. Jest to zabezpieczenie, które łączy dwie wymienione wcześniej metody.

 

Popularne tagi: papier antykorozyjnyfolia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja  , folia antystatyczna ESD

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia antykorozyjna

Dojazd: