Ciepła jak puchówka, stylowa jak trencz i uniwersalna jak płaszcz – parka. Ta kurtka podróżuje w czasie, przekraczając ograniczenia stylów. Zdecydowanie jest ponadczasowa.

Kurtka Brandit – z wojska do świata mody

Pierwsza parka zaprojektowana została na potrzeby amerykańskiej armii, ale jej historia rozpoczyna się na mroźnej Północy, która zamieszkiwali Inuici. Ich ubiór – zakładane przez głowę skóry – świetnie się sprawdzał w arktycznych warunkach i chronił przed mrozem, wiatrem i wilgocią. Funkcjonalność tych strojów podpatrzyli inżynierowie amerykańskiej armii, którzy podczas II wojny światowej mieli stworzyć okrycia wierzchnie dla żołnierzy.

Z takiej potrzeby narodziła się parka. Bawełniana kurtka wojskowa do kolan z charakterystycznym przedłużanym tyłem oraz zewnętrznym pasem w okolicach talii.

Przez lata fason parki zmieniał się. W latach 60. Kurtka została poddana kolejnym modyfikacjom. Wszyty kaptur zamieniono na wersję odpinaną, kołnierz wydłużono, z którego powstała stójka. To właśnie taki model kurtki z amerykańskiej armii trafił do szaf cywilów. Ten stan rzeczy trwa do dzisiaj, a na rynku dostępnych jest wiele modeli wzorowanych na legendarnej kurtce M65 USA Army. Taką kurtką jest np. kurtka Brandit M65 STANDARD OLIVE.

 

Kurtka Bradit – czy parki nadal są modne?

Odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że tak! Jest to bardzo uniwersalny model. Znane marki co roku w swoich kolekcjach mają parki zarówno w klasycznym wojskowym kolorze, jak i różnych wariacjach kolorystycznych. Oprócz typowych elementów dla parki pojawiają się również detale związane z najnowszymi trendami.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”kurtka

Dojazd: