Stowarzyszenie Elektryków Polskich zrzesza wszystkie osoby kształcące się na techników czy inżynierów. Organizacja ta wspiera także działalność polskich elektryków, monitorując ich pozycję na rodzimym rynku. Jednak należy zauważyć, że uprawnienia sep są najważniejszymi uprawnieniami każdego elektryka. To dzięki nim możliwe jest wykonywanie prac przy prądzie do określonego natężenia. Uprawnienia sepowskie nadawane są na podstawie uzyskanych kwalifikacji oraz zdanego egzaminu państwowego.

Na rynku można znaleźć wiele ofert z kursami sepowskimi, które oferują szkolenia sep i zdawanie egzaminu. Kursy dostępne na rynku skierowane są do osób, które na co dzień mają styczność z eksploatacją i dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Podczas kursu na uprawnienia sep uczestnicy zdobywają wiedzę, którą wykorzystają podczas egzaminu i w dalszej swojej pracy elektryka.

Jakie możliwości dają nam uprawnienia sep

Uprawnienia sepowskie pozwalają przede wszystkim na wykonywanie zawodu elektryka w tym wszelkich prac, które dotyczą eksploatacji oraz dozoru urządzeń elektrycznych do napięcia 1 kV. Osoby, które mają takie uprawienia, mogą obsługiwać sprzęty zasilane z sieci elektrycznej oraz prowadzić ich montaż. Uprawnienia sepowskie do 1 kV umożliwiają osobom je posiadającym realną szansę na rozwój zawodowy, a dzięki pozyskanej wiedzy mają możliwość pracy między innymi w eksploatacji i dozorze urządzeń elektrycznych. Osoby, które ukończą szkolenie sep i uzyskają kwalifikacje z powodzeniem znajdą pracę nie tylko na rynku krajowym, ale również tym zagranicznym.

Kursy sepowskie prowadzone są w placówkach na terenie całej Polski. Po ukończeniu kursu uczestnicy podchodzą do egzaminu. W momencie, gdy go zda, otrzymuje zaświadczenie o uzyskanych uprawnieniach sep.