Felgi aluminiowe poprawiają nie tylko wygląd, ale i osiągi auta. Jako niezbędna część koła mają wpływ na stan bezpieczeństwa podczas jazdy, dlatego bardzo ważną kwestią jest ich prawidłowy wybór. Jeśli wybierzemy zły rozmiar, możemy doprowadzić do pogorszenia własności jezdnych pojazdu. Jakie felgi kupić, by bezpiecznie podróżować autem?

Felgi aluminiowe i stalowe – które lepsze

Zanim przejdziemy do felg aluminiowych, wiedzieć trzeba, że na rynku dostępne są również felgi stalowe. Oba typy felg mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednak ze względu na to, iż ceny felg aluminiowych nieco spadły coraz więcej kierowców decyduje się na montaż efektowniejszych, aluminiowych felg.

Zazwyczaj efekt wizualny stanowi główną przyczynę, która decyduje o zmianie stalowych felg na aluminiowe, ale zawsze musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo podczas jazdy przy założeniu nowych felg.

Wydawać by się mogło, że to felgi stalowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, a to wszystko za sprawą tego, iż proces ich regeneracji jest łatwiejszy i dlatego utarło się takie przekonanie, że są trwalsze. Nic bardziej mylnego. To właśnie felgi aluminiowe są bardziej wytrzymałe. Jednak jeśli zostaną źle dobrane, po wjechaniu w dziurę, których na polskich drogach nie brakuje, mogą rozpaść się w drobny mak. Nowoczesne felgi aluminiowe produkowane są metoda kucia i flow formingu, co z kolei poprawia ich wytrzymałość oraz zapewnia lekkość, ponieważ do ich stworzenia potrzeba mniej materiału. Jednak warto mieć na uwadze, że te sposoby produkcji wymiana felg są dość kosztowne, co automatycznie przekłada się na cenę felg. W zamian za to otrzymujemy bardzo dobrą jakość, większą odporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale również lekkość.

Kolejną zaletą felg aluminiowych jest to, że w porównaniu z felgami stalowymi lepiej chłodzą hamulce, co przyczynia się do zwiększenia trwałości klocków i tarcz hamulcowych. Dzieje się tak, ponieważ aluminium jest dobrym przewodnikiem ciepła. Zatem odbiera energię wytworzoną podczas hamowania, schładzając i zapewniając optymalną wentylację.

Jeśli chciałbyś dopasować felgi aluminiowe do swojego auta, pomoże Ci w tym konfigurator felg, a także specjaliści z https://rotateit.pl/.

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
konfigurator felg Ruda Śląska

Dojazd: