Czy będąc małym chłopcem, marzyłeś o wyprawie życia? Chciałeś się przekonać, czy poradzisz sobie w takich warunkach? Nie mając u swojego boku rzeczy czy urządzeń, które na co dzień spełniają swoją funkcję? Spanie w lesie, nie należy do najłatwiejszych form spędzania wolnego czasu. I choć miejsce to jest niebezpieczne, taka wyprawa to z pewnością prawdziwa szkoła przetrwania. Uczy orientacji w terenie i radzenia sobie w bardzo ciężkich warunkach i sytuacjach.

Jak się przygotować do pierwszej wyprawy?

Decydując się na wyprawę do lasu, warto zabezpieczyć się w kilka niezbędnych rzeczy, które ułatwią funkcjonowanie w ciężkich warunkach. Oto kilka przykładów:

  1. Odpowiednia odzież, która uchroni przed różnymi zadrapaniami, a także będzie swobodna. Dobrym rozwiązaniem będą spodnie polowe. Posiadają one kilka podręcznych kieszeni, a jedna z większych może służyć, jako schowek na niezbędnik bądź scyzoryk. Spodnie zwykle są zwężane ku dołowi i zakończone gumką na kostce, co ułatwia poruszanie się po zarośniętych terenach.
  2. Wygodne buty, które podczas marszu posłużą doskonale. Dobrze sprawdzi się tu obuwie myśliwskie bądź turystyczne, wykonane z porządnego materiału i stabilizujące stopę i chroniące przed urazami.
  3. Pojemny plecak, w którym można schować najpotrzebniejszy prowiant, butelkę z wodą oraz niezbędne małe przybory.
  4. Ostry nóż, który sprawdzi się na mocno zarośniętych terenach. Przyda się również podczas przygotowania posiłku.

To zaledwie kilka propozycji, wybór jest znacznie większy. Po więcej inspiracji  zapraszamy na stronę internetową: Morowo.com.pl.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
spodnie polowe

Dojazd: