Występujące od lat zjawisko korodowania powoduje ogromne straty nie tylko w transporcie metalowych elementów, ale również w trakcie produkcji oraz podczas magazynowania.

By temu zapobiec, warto pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym. Wyroby z VCI są do tego idealnie stworzone. Bardzo skutecznie zabezpieczają metalowe przedmioty przed niepożądanym zjawiskiem, jakim jest korozja. Wytwarzają one niewidzialną dla ludzkiego oka warstwę ochronną na powierzchniach chronionych metali, tworząc tym samym barierę ochronną przed utlenianiem oraz innymi szkodliwymi czynnikami środowiska.

Opakowania VCI to najskuteczniejszy sposób na ochronę produktów metalowych przed rdzewieniem i wilgocią. Najczęściej wykorzystywane opakowania to folia antykorozyjna i papier antykorozyjny.

Produkty z folii antykorozyjnej świetnie sprawdzają się podczas pakowania, magazynowania czy transportu, zwłaszcza morskiego, elementów metalowych.

Folia VCI antykorozyjna, tak jak pozostałe produkty z VCI, zawiera lotne inhibitory korozji, które po zapakowaniu i zamknięciu opakowania ulatniają się z jego powierzchni, następnie rozprzestrzeniają się w środku tego opakowania i osiadając na metalowym elemencie, tworzą specjalną warstwę ochronną. Jest ona niewidoczna dla ludzkiego oka ani nie wymaga późniejszego jej usuwania. Opakowania antykorozyjne VCI zabezpieczają metale przed skutkami korozji, zanieczyszczeń oraz wilgoci.

Opakowania VCI antykorozyjne sprzedawane są w różnych formach. Do wyboru są worki, rękawy, arkusze na rolkach, folie bąbelkowe, folia stretch, papier antykorozyjny.
Dodatkowym uzupełnieniem ochrony antykorozyjnej może być folia termokurczliwa, płyny antykorozyjne oraz smary, a także pochłaniacze wilgoci umieszczane dodatkowo w skrzyniach, paletach czy kontenerach z ładunkiem.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier VCI

Dojazd: